Baigtas

„Lagom Lofts“

Lagom Lofts – šiaurės vėjų įkvėptas projektas Naujamiestyje, kuriantis 48-ių butų bendruomenę. Tiems, kam rūpi ne tik kvadratiniai metrai.

Plotas Vieta Trukmė
1682 kv. m.
Vytenio g. 48, Naujamiestis, Vilnius
2019 m. I ketv.- 2020 m. II ketv.

Projekto eiga

Objektas

Ieškodami naujo objekto, išsikėlėme tikslą – pasiūlyti įperkamą ir unikalų turtą miesto centre. Ieškojome rekonstrukcijai tinkamo objekto Naujamiestyje, geriausia, tinkamo vystyti loftų tipo butus. 

Naujamiestis ir konkrečiai Vytenio g. pasirinkti dėl daugelio priežasčių. Tai – sparčiai modernėjantis rajonas, kuris dėl investicijų į nekilnojamąjį turtą bei sparčios plėtros yra vadinamas vienu perspektyviausių rajonų Vilniuje.

Be to, jame liko itin mažai pavienių patalpų, kuriose galės būti įrengti loftai, o atskirų pastatų – vienetai, tad siekėme pasiūlyti kitokius namus naujakuriams.

Naujamiestyje nuolat verda gyvenimas: aplinkui jau kelerius metus vystomos įvairios kūrybinės ir verslo iniciatyvos, dirba dizaineriai, veikia fotografijos ir vaizdo įrašų studijos, reklamos agentūros, restoranai, viešbučiai, Vilniaus dizaino kolegija, šalia – menų fabrikas „Loftas“.

Pro rytinius „Lagom Lofts“ langus matyti „Open Gallery“ – unikali meno galerija po atviru dangumi.

Vytenio g. 48 pastato ankstesnis vaizdas
Buvęs vaizdas pro Vytenio g. 48 pastato langą
Ankstesnis vaizdas pro Vytenio g. 48 pastato vidinį kiemą

Koncepcija

Lagom Lofts pastato vizualizacija, diena

Darydami projekto analizę išsiaiškinome, kad pagrindinė būsimo „Lagom Lofts“ gyventojo problema yra tai, jog būdamas jaunas įprastai turi ieškoti kompromisų tarp to, ko nori, ir to, ką gali sau leisti. Nusprendėme vietoje kompromiso pasiūlyti balansą – tik tai, ko reikia. Gyvenimą lagom.

Lagom – švedų laimės filosofija namuose ir gyvenime, kuri skatina žmones rasti erdves, akimirkas ir gyvenimo būdus, kurie yra nei per daug, nei per mažai.

Dar kitaip – lagom – tai galimybė (o ir būtinybė!) trumpam stabtelėti ir atitrūkus nuo vis greitėjančio pasaulio pulso įsiklausyti į savo vidinį balsą, atsinaujinti emociškai ir fiziškai, išmokti gyventi harmoningai bei sąmoningai ir susikurti savotišką jaukumo kokoną, kuriame jaustumėmės saugūs ir ramūs.

Nei per daug, nei per mažai, tik tiek, kiek reikia.

 

Ausrine Studio 3D lofto vizualizacija

Žodyje lagom telpa viskas, ką norime pristatyti naujakuriams: tikrą ir autentišką lofto koncepciją su aukštomis lubomis, nestandartinėmis erdvėmis, antresolėmis, tvariu dizainu ir unikalia loftų dvasią atspindinčia vieta.

Būsimi pirkėjai skatinami atrasti visai šalia esantį miesto šurmulį,  namuose susikurti erdvę, kurioje jaustųsi saugūs ir ramūs, kolekcionuodami akimirkas, o ne daiktus.

Todėl 21 kv.m. „Fika“ (šved. kavos pertraukėlė) loftas yra būtent tiek, kiek reikia nuolat skubantiems bei dideliu plotu pasirūpinti nespėjantiems žmonėms.

O 75 kv.m. „Forfest grandis“ (šved. draugų vakarėlis namuose, organizuojamas prieš pasineriant į linksmybes mieste) – nei per daug, nei per mažai šeimai su mažamečiu haskiu.

Peržiūrėti „Lagom Lofts“ žurnalą

Lagom Lofts žurnalo nuotrauka

„Lagom Lofts“ žurnalo ištrauka

Lagom Lofts žurnalo nuotrauka, FOLK dizainas

„Lagom Lofts“ žurnalo ištrauka

Ruošiant projektą vadovautasi principu, kad namai – tai ne tik sienos, bet ir gyvenamąją aplinką kuriančios detalės. Dėl šios priežasties planuojama visiškai atnaujinti pastato fasadą, kuris dėl kokybiškų medžiagų (aukštos klasės naujų „crittall“ stiliaus langų ir klinkerio fasado, kuris organiškai įsilies į naują Naujamiesčio charakterį) gerai atrodys daugelį metų.

Taip pat didelis dėmesys buvo skiriamas pastato vidui – vadovaujantis lagom filosofija suprojektuotas laiptinės įėjimas, koridoriai ir koridoriaus salelės, kuriose vyrauja visame projekte naudojamos pastelinės spalvos, medžio detalės ir gamtos motyvai, gyvi augalai. Grįžus namo gyventojams nereiks sukti galvos, kur palikti dviratį – tam numatyta saugi zona pastato viduje.

Lagom Lofts vizualizacija, laiptinė
Lagom Lofts vizualizacija, koridorius
Vytenio g. 48 vizualizacija, terasos ant stogo
Lagom Lofts koridoriaus vizualizacija, Ausrine Studio 3D

Įgyvendinimas

Vytenio g. 48, Naujamiesčio pastato fasado darbai

Vystant loftų projektą didelis iššūkis buvo nupirkti visą pastatą, kad rinkai būtų pasiūlytos ne atskiros patalpos ar keli pastato aukštai, o visas pagal naujausius standartus atnaujintas pastatas su išlaikyta loftų dvasia. Daugelis erdvių turi skirtingą lubų aukštį, skirtingai išsidėsčiusias sijas, todėl kitas iššūkis – nedidelėje erdvėje patogiai ir funkcionaliai suprojektuoti esamas erdves.

Siekiant geriau suprasti būsimą bendruomenę, šiam projektui buvo suburta profesionalų komanda. Ji nuomavosi įvairaus dydžio loftus, ieškojo optimalaus varianto ir siekė suprasti, ko reikia, kad gyvenimas lofte būtų patogus ir malonus. Kuriant „Lagom Lofts“ svarstyti visi variantai: nuo įprasto „loft bed“ išplanavimo iki netradicinių sprendimų. Taip projekte atsirado patogios laiptų salelės prie antresolės ar pakabinamos terasos antro aukšto rytinės pusės butuose.

Erdvės, skirtos kolekcionuoti akimirkas, ne daiktus.

Lagom Lofts pastato vidaus griovimo darbai
Lagom Lofts pastato vidaus pertvarų griovimo darbai
Lagom Lofts pastato vidinių sienų griovimo darbai

Švedų kasdienybės namai – tai vieta, atsispindinti, kas ir kokie mes esame. Pagrindinis naujakurių tikslas – erdvė, kurioje jausis laimingi ir ramūs.

Tam, kad gyventojams būtų lengviau įsivaizduoti būsimus namus, į komandą pasikvietėme grafikos dizainerę Aušrinę Samauskienę („Ausrine Studio 3D“), kuri sukūrė du virtualios realybės loftus – „Mangata“ ir „Fika“ tipų. Ji taip pat įrengė pavyzdinį „Solkatt“ tipo loftą.

Pavyzdinio įrengto lofto nuotraukų albumas

A. Samauskienė, dizainerė:

„Lagom Lofts“ interjerą kūrėme remdamiesi tiek lagom filosofija, tiek šių metų interjero dizaino tendencijomis. Projekte siekėme vizualiai padidinti nedidelės kvadratūros būstų erdves. Čia, kaip ir rekomenduoja lagom ekspertai, vyrauja nesudėtingos spalvų schemos, augalai, natūralios medžiagos ir tekstūros, žemiški tonai, daug šviesos.

Daiktus ir baldus rinkome ne tik pagal grožį, bet ir atsižvelgdami į praktinį jų panaudojimą, ilgaamžiškumą, kokybę ir ekologiją. Palikome tik tai, kas galėtų kelti emociją, ir tai, kas išties reikalinga visaverčiam šiuolaikiškam gyvenimui.

Lagom Lofts įrengto pavyzdinio lofto vizualizacija

„Solkatt“ tipo lofto vizualizacija

Įrengto „Solkatt“ tipo lofto nuotrauka, „Lagom Lofts“

Įrengto „Solkatt“ tipo lofto nuotrauka

Kontaktai

Gyvenimas tęsiasi ir už namų durų. Pirkdami nekilnojamąjį turtą dažnai pamirštame, jog gyvenimas nėra vien tik darbas ir investicijos. Lagom balansas – praktiškiems sprendimams skiriama tiek pat biudžeto, kiek ir prasmingoms patirtims, kurios prideda emocinės vertės mūsų gyvenimui.

Žemiška „Lagom Lofts“ kaina suteiks finansinės laisvės įgyvendinti senas svajones ar patirti naujų pojūčių. Gal tai bus Jūsų nauji namai? Susisiekite.

Susisiekite, dar turime keletą laisvų loftų:

Lagom knyga pirkėjams

Kad nebūtų ilgu laukti naujų namų, visiems pirkėjams, pasirašiusiems preliminarią sutartį, dovanojame lagom knygą

Gyventojai kalba

Vytenio g. 48 fasado nuotrauka
„Lagom Lofts“ pirkėjas Justas

Svarbiausia priežastis, dėl ko pasirinkau įsigyti šį loftą – profesionalus pardavimų atstovės pristatymas. Ji labai greitai man kaip investuotojui pateikė naudas ir atsiuntė skaičiavimus. 

Dažnai, perkant būstą, žiūrima į 1 kv.m. kainą. Investuotojui rūpi kiek kitoks skaičiavimas – vertinamas atskiras turtinis vienetas ir kiek iš jo galima gauti grąžos. Šiuo atveju „Lagom Lofts“ nelabai turi lygių šiame rajone. Atvykstantiems turistams nėra skirtumo, kurį būstą nuomotis: 20 kv.m. ar 30 kv.m. Jiems svarbu nakvynė ir susisiekimas.

Lagom Lofts atnaujinto fasado nuotrauka
Vienas pirmųjų projekto gyventojų Nerijus

Tai vienas iš tų retų projektų, kuris atrodo ne tik gražiai vizualizacijose, bet ir visa tai įgyvendinta realybėje! Jaučiasi, kad kiekviename dizaino žingsnyje žengtas extra mile. Tikrai smagu būti to dalimi.

Lagom Lofts atnaujinto fasado nuotrauka, langai
„Lagom Lofts“ pirkėja Laura

„Lagom Lofts“ projektas iš karto išsiskyrė savo unikalia koncepcija ir darniu projekto vystymu: rekonstruojamas ir naujam gyvenimui prikeliamas visas Naujamiestyje įsikūręs pastatas. Išskirtinis pastato fasadas, puiki pasaulio krypčių orientacija, geras dalinės apdailos išpildymas – išvedžiota elektra, įrengiamos antresolės, grindinis šildymas. Tai tik keli iš šio projekto privalumų. 

Na ir galiausiai, pasitikėjimą keliantis šio projekto vystytojas, be galo daug dėmesio skiriantis net menkiausiai smulkmenai, galinčiai lemti darbų kokybę. Taip pat skiriantis daug energijos (tobulai) komunikacijai su klientu, informuojant jį apie kiekvieno rekonstrukcijos etapo žingsnius. Taip suteikiamas pasitikėjimas dėl garantuoto projekto užbaigtumo.