Nuo ko pradėti būsto paiešką? Pirmieji penki žingsniai

Dažnai būsimi pirkėjai susiduria su klausimu: nuo ko pradėti būsto paiešką? Kol šiuo metu daugiau laiko praleidžiame namuose, gera proga apgalvoti tikruosius savo poreikius.

Dalinamės 5 patarimais į ką verta atkreipti dėmesį renkantis būstą. Žinote, ko ieškote? Pasidairykite po mūsų plėtojamus projektus.

  1. Apgalvoti savo įpročius ir pomėgius. Pirmiausia renkantis būstą svarbu būti sąžiningam pačiam su savimi ir apsvarstyti savo poreikius. Pavyzdžiui, apgalvokite, kaip mėgstate leisti laisvalaikį, kokiu transportu ir kiek dažnai judate po miestą ar kokios kaimynystės ieškote. Galbūt šiame gyvenimo etape šalia namo Jums svarbu turėti saugią žaidimų aikštelę, kur galėtų žaisti Jūsų vaikas, o galbūt norisi pėsčiomis grįžti į namus po audringo vakarėlio. Visi variantai yra galimi, tereikia nusibrėžti aiškius kriterijus.

2. Nuspręsti, kokiam laikotarpiui ieškote būsto. Pastebime, kad dažnas pirkėjas vis dar linkęs ieškoti būsto neapibrėžtam laikotarpiui, įsivaizduodamas, kad jis bus tinkamas įvairiems gyvenimo etapams. Gal šiai dienai Jums užtenka 33 kv.m. buto, kurį vėliau galėsite išnuomoti. Tuo tarpu įsigijus 75 kv.m. butą, iš karto nepajėgtumėte jo įrengti ir turėtumėte daug nenaudojamo ploto, už kurį sumokėjote. Patariame rinktis būstą galvojant ne daugiau nei penkerius metus į priekį.

„Lagom Lofts“ pastatas iš paukščio skrydžio

3. Nusistatyti biudžetą. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti sudėtinga apibrėžti biudžetą, labai svarbu įvertinti ne tik būsto kainą, bet ir jo įrengimo kaštus. Pavyzdžiui, pirkdami naujos statybos nekilnojamąjį turtą, atsižvelkite į tai, kokius darbus jau yra atlikęs plėtotojas ar kiek papildomai reikės investuoti į įrengimą. Įsigijus kotedžą ar namą – kiek kainuos aplinkos tvarkymo ar kiti gerbūvio darbai. Taip pat rekomenduočiau apie 20 proc. prie nustatytos sumos pridėti papildomai, kadangi dažnai įrengimo procese keičiasi nuomonė ties vienais ar kitais įrengimo klausimais ar atsiranda nenumatytų išlaidų.

4. Apibrėžti apytikslę vietą. Apgalvojus savo įpročius ir pomėgius, nesunku nustatyti ir apytikslę vietą, kurioje miesto dalyje ar rajone norėtumėte gyventi. Apgalvokite, kurioje miesto dalyje dažniausiai leidžiate laiką, kur gyvena Jums artimi žmonės ir kur dažnai mėgstate lankytis.

5. Įvertinti būsto likvidumą. Radus patikusius variantus, svarbu įvertinti jų likvidumą. Interaktyviame bendrajame miesto plane galima susipažinti, kokie kiti objektai bus statomi šalia, kaip toje vietoje vystysis infrastruktūra, pavyzdžiui, dviračių zonos ir žaliosios erdvės. Taip pat verta atkreipti dėmesį į mažaaukštę statybą, netradicinius būsto tipus, pavyzdžiui, loftus ar išskirtinės architektūros projektus, kurie savo vertę išlaikys ir po daugelio metų. Galiausiai rinktis funkcionalaus išplanavimo būstą. Pavyzdžiui, dviejų kambarių 30 kv.m. butas visada bus patrauklesnis variantas nei tokios pat kvadratūros vieno kambario būstas, kadangi turi daugiau funkcinių zonų.