fbpx

15min.lt: Konkursas „Už darnią plėtrą“: namai, kuriuose žydės vyšnių sodas

2018-11-27

Konkurse „Už darnią plėtrą“ dalyvauja nekilnojamojo turto plėtros įmonės „Build Me“ projektas „Cherry garden“. Kalnėnuose vystomame kotedžo tipo butų kvartale planuojama pasodinti vyšnių sodą, kuris ir taps projekto akcentu.

„Cherry garden“ pretenduoja tapti geriausiu metų Ateities projektu.

Iš viso aptvertoje teritorijoje suprojektuoti 32 A energetinę klasę atitinkantys kotedžų tipo butai. Beveik 60 kv. m. plote per du aukštus suplanuoti 3 kambariai, visi gyventojai turės privačius ir tujomis suformuotus 36–90 kv. m kiemus.

Greta namų įrengta 32 vietų automobilių stovėjimo aikštelė su stoginėmis bei 7 atviros parkavimo vietos.

Pasak „Build Me“ įmonės vadovo Martyno Samausko, projektuojant naują kvartalą, vienas svarbiausių uždavinių buvo rasti balansą tarp naujai statomų namų ir aplink esančios gamtos.

„Vystant projektą bendravome su mikrorajono gyventojais, siekėme kuriamą kvartalą ne tik harmoningai integruoti į esančią teritoriją iš architektūrinės pusės, bet ir suteikti pridėtinę vertę bendruomenei. Taip projekte šalia sklypo atsirado apšviesti pėsčiųjų takai bei iškilioji pėsčiųjų perėja“, – sako M. Samauskas.

Projekto akcentu tapo teritorijoje pavasarį planuojamas sodinti vyšnių sodas.

Kotedžų tipo butus suprojektavo Vilniaus architektūros studijos (VAS) architektai. Visi butai orientuoti tik į rytus arba vakarus, svetainėje suprojektuoti vitrininiai langai.

„Kurdami projektą atsisakėme nereikalingų koridorių, bendrų laiptinių, o išplanavimą sutelkėme į plotį“, – sako Martynas Samauskas.

Teritorijoje įrengtos 2 vaikų žaidimų aikštelės, suformuotos alėjos tarp pastatų. Taip pat kvartale įrengtas bendras sandėliukas, kuriame gyventojai gali laikyti dviračius ar kitus didesnius daiktus.

„Cherry garden“ projekte liko keli neparduoti butai.

Projektą konkursui teikia projekto plėtotojas bendrovė „Build Me“. Projektuotojas – įmonė „Vilniaus Architektūros Studija“, architektas – Tomas Noreika. Projekto rangovas „Build Me“. Statybos valdymą ir priežiūrą atlieka UAB „Taem Group“.

Statybos darbai projekte pradėti 2018 metų kovą, o pabaiga numatoma kitų metų rugsėjį. Tačiau šiuo metu dauguma pirkėjų sudarinėja notarines sutartis ir žiemos šventes planuoja sutikti naujuose namuose. Bendros investicijos į projektą siekia 1,68 mln. eurų be PVM.

Plėtra – tik darni!

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija kartu su Darnios plėtros akademija 11-ąjį kartą rengia tradicinį konkursą „Už darnią plėtrą“, kuris atviras visiems nekilnojamojo turto plėtotojams. Tai vienintelis nekomercinis visiems atviras nekilnojamojo turto plėtotojų konkursas Lietuvoje.

Pagrindiniai konkurso tikslai – puoselėti darnios plėtros idėjas, atkreipti dėmesį ir pristatyti visuomenei geriausius nekilnojamojo turto plėtotojų projektus, skatinti bendradarbiavimą tarp verslo, mokslo, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų.

Svarbiausias vertinimo kriterijus – objekto pritaikymas darnios plėtros principams. Atskirai vertinami urbanistiniai sprendimai, padedantys pastatui ar jų kompleksui įsilieti į aplinką, prisidėti prie miestiečio komforto didinimo, intuityvaus judėjimo mieste. Konkurse pagrindiniu prizu gali būti apdovanoti tik bent vieną žiemą išgyvenę pastatai, tai daroma siekiant įvertinti realias energines pastato sąnaudas ir įvairių technologinių sprendimų efektyvumą. Taip pat vertinamas projekto ekonominis efektyvumas.

Iki šiol išdalintą 41 ekspertų įvertinimą žyminti statulėlė. Jos buvo suteikiamos geriausio gyvenamojo namo, geriausios konversijos, geriausio visuomeninio projekto, biurų pastato, taip pat ateities projekto ir kitose kategorijose. Šiemet konkurse laukiama per 20 dalyvių.

Šiais metais dalyvių vertinimo komisijoje yra architektai Tauras Paulauskas ir Linas Naujokaitis, Statybininkų asociacijos atstovas Alvydas Kvedaravičius, Vilniaus miesto mero patarėja architektė Dalia Bardauskienė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius Vytautas Martinaitis, Aplinkos ministerijos Statybų ir teritorijų planavimo departamento direktorius Marius Narmontas, „Swedbank“ NT klientų skyriaus vadovas Martynas Trimonis bei žiniasklaidos atstovai – naujienų agentūros BNS Plius redaktorė Evelina Povilaitytė ir žurnalo IQ priedo „Statyk PRO“ redaktorius Darius Babickas.

Daugiau informacijos: https://bit.ly/2zG8JjN

 

Palaikykite „Cherry garden“ projektą konkurse: https://bit.ly/2TYO0zQ

Prisijungti

Dar nesate BuildMe narys? Registruokitės